E-Ticaret Sitesi Özellikleri

 E-TİCARET SİTELERİNİZDE HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP OLACAKSINIZ

E-ticaret siteniz açıldıktan sonra hemen ürünlerinizi siteye girmeye başlayabilirsiniz. Özel görseller ile mağazanızda bulunan ve site üzerinden satmak istediğiniz ürünlerinizin online tanıtımını yapabilirsiniz. Özel bir yönetici paneline sahip olursunuz. Bu panel sayesinde siteye üye olanları görebilir, online kargo takibi yapabilir, ödeme iptali gerçekleştirebilir, tasarımda değişiklikler yapabilir, kısacası sistemde gerçekleştirilebilecek olan her türlü değişikliği yapabilirsiniz.

Özel olarak Turkcell alt yapısında barındırılan sunucularda e-ticaret sitelerinizi barındırma ayrıcalığına sahip olursunuz. Sunucuların firewall ve IPS/IDS sistem güvenlikleri sayesinde sitenize gelecek olan her türlü saldırı ve tehdite karşı tedbirli olur ve 7 / 24 sitenizin kapanmamasını sağlayabilirsiniz. Ödeme sayfalarında müşteri kredi kart güvenliğini sağlayabilmek için özel olarak 128bit SSL şifreleme sistemine sahip olabilirsiniz.

TERCİH EDİLEN E-TİCARET SİTELERİNDE GÜVENLİK NASILDIR ?

Online alışveriş yapılmasını sağlayacağınız ve internetten ürünlerinizin tanıtımını yapacağınız e-ticaret sitelerinde son derece ileri teknoloji güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Bu güvenlik önlemlerine daha önce zaman zaman değinmiştik ancak bir kez daha üzerinden geçmek ve detaylı bir şekilde anlatmak istiyoruz.

FIREWALL

Bir eticaret sitesinde mutlaka olması gereken özelliklerden bir tanesidir. Türkçe adı ile güvenlik duvarı olarak bilinmektedir. Nasıl bir kale savaşta düşmandan koruyorsa, firewall siteye yapılacak olan bir saldırıda siteyi korumaktadır. E-ticaret sistemlerinin kullanıldığı sunucularda olması gereken bir özelliktir.

IPS ve IDS

Sanal mağazanız için bir alan adı aldınız. Ardından bu alan adını bir sunucuya bağlamanız gerekmektedir. İşte o sunucu da IPS ve IDS güvenlik önlemlerinin alınıp alınmadığına kesinlikle bakmanız gerekir. Bu sistemler siteye gelen tehditleri algılar ve aynı zamanda bu tehditlere karşı anlık olarak önlemler alır.

RAID5

Zaman geçtikçe açtığınız elektronik ticaret sitesine ürünlerini girersiniz. Bir süre sonra sitede bulunan içerik sayısı artmaya başlar. Belki 100 belki de 1000 tane özel olarak tek tek eklediğiniz ürünleriniz sitenizde mevcut olur. Sunucunuzda bir sorun yaşadığınızda bütün bu verilerin yedeklerinin alınması gerekir. Aksi taktirde bir daha o verilere ulaşılamaz. Priyodik olarak güncel yedek alan sistemlere RAID5 adı verilmektedir.

128 yada 256 bit SSL

Öncelikle eğer e-ticaret sitenizde sanal pos kullanmak istiyorsanız mutlaka olması gereken bir özelliktir. Bunun yanında sitenizden alışveriş yapacak olan müşterilerinizin kart bilgilerinin korumanız gerekmektedir. Bu korumayı ise ancak SSL şifreleme sistemleri ile yapabilirsiniz.

SİZLERE ÖZEL EĞİTİM VE KURSLAR

E-ticaret paketlerinden herhangi bir tanesini satın aldığınız taktirde özel eğitimler ile ilk olarak sistemin nasıl işlediğini öğrenirsiniz. Ardından müşterileri sitenize nasıl çekebileceğinizi anlatan ve aynı zamanda arama motorlarında hangi çalışmaların yapılması gerektiğini sizlere aktaracak olan kurslardan faydalanabilir ve bu sayede kısa sürede nasıl satışlarınızı arttırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

GELİŞTİRİLEBİLİR TASARIM ÖZELLİĞİNE SAHİP E-TİCARET SİTELERi

Sahip olduğunuz siteniz için belirlenmiş olan temalardan istediğinizi seçebilirsiniz. Eğer temaların sektörünüze uyduğunu düşünmüyorsanız geliştirilebilir tasarım özelliği sayesinde sizde temalar üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Eğer kendinize özgü sadece size ait bir tema istiyorsanız Negrafik ekibi ile istekleriniz doğrultusunda bir tasarıma sahip olarak bu tasarımın sitenize entegrasyonunu sağlayabilirsiniz.

web tasarım ostim

Bize Ulaşın

Adres : Merkez: Via Twins Söğütözü Mah. 2177. Sk No:123 Çankaya/Ankara----- Altay Mah. 2667.Cad. No:6 Botanik Residance /ANKARA

Tel : 0850 840 62 37

Fax : 0850 840 62 37

Cep : 0549 572 10 00

E-mail : info@anitmedya.com

Bizden Haberler
Seo Paketlerimizde Kampanya..

2014-09-05


Seo Uyumlu Web Sİtesi

2014-06-18